Automatyzacja procesów poznawczych

Internet przedmiotów opiera się na idei „wszystko, co może być usieciowane to” podstawa. Dzięki możliwości digitalizacji fizycznego świata rzeczy i maszyn, Internet Rzeczy tworzy wartość dodaną. Na przykład instalacja czujników sieciowych, które stale zbierają i przekazują dane, może pomóc w poprawie alokacji zasobów i przewidywać zakłócenia działalności dzięki narzędziom do konserwacji predykcyjnej.

Nie ma już większych problemów z łączeniem obiektów ze sobą. Dzięki coraz większej liczbie obiektów w sieci rośnie ilość informacji, które mogą dostarczyć niesamowitej wiedzy firmom. Wyzwanie polega na tym, jak gromadzić, analizować i opłacalnie wykorzystywać dane generowane przez obiekty. Zbieranie danych nie jest przydatne dla nikogo; potrzebujesz systemu, który je interpretuje, aby je zrozumieć. W tym momencie sztuczna inteligencja zaczyna działać.

Coraz więcej platform internetowych opiera się na technologiach sztucznej inteligencji. KI zapewnia nie tylko możliwość przetwarzania wszystkich danych generowanych przez obiekty sieciowe. Może także uzyskać od nich bardziej inteligentne spostrzeżenia w znacznie krótszym czasie niż jest to możliwe dla ludzi. KI oferuje już szeroką gamę technologii przetwarzania danych ustrukturyzowanych i nieustrukturyzowanych.

Wielu z wielu dostawców platform Internetu Rzeczy , oprócz typowych usług infrastruktury sieciowej oferuje już inteligentne mikrousługi oparte na algorytmach do inteligentnego i automatycznego przetwarzania danych. Ale wydajność tych rozwiązań ma również swoją cenę. Z jednej strony potrzebne są zasoby sprzętowe, które są wystarczająco wydajne dla wielozadaniowych systemów operacyjnych, które mogą być używane do wielu różnych aplikacji. Ponadto wdrożenie i skuteczne korzystanie z różnych innowacyjnych usług wymaga dużej wiedzy specjalistycznej użytkownika, która nie jest dostępna w każdej firmie.

Każdy, kto również flirtuje z pełną migracją struktury oprogramowania, musi mieć świadomość, że nie tylko uzależnia się ona od dostawcy, ale przynajmniej częściowo rozpoczyna zmianę technologii. Wszyscy wiodący dostawcy zaplecza IoT mają również złożony model cenowy, który utrudnia przejrzyste przedstawienie całkowitych kosztów posiadania.

Programista powinien uczynić Internet Rzeczy bardziej wyrafinowanym i inteligentnym Wiele, zwłaszcza średnich firm, szuka niezależnej od dostawcy platformy internetowej , aby nie stać się zależnym od dużego dostawcy. Rozwiązanie automatyzacji powinno być nie tylko inteligentne, ale także łatwe do wdrożenia i nie wymagać zbyt dużej wiedzy specjalistycznej, aby z niego korzystać.

Aby osiągnąć ten sam poziom inteligentnej automatyzacji analizy danych, co u znanych dostawców zaplecza komputerowego , oczywistym wyborem jest zastosowanie Cognitive Process Automation (CPA) w połączeniu z niezależnymi od dostawcy platform internetowych . CPA to ulepszone przez sztuczną inteligencję rozwiązanie Robotic Process Automation (RPA). Obiecuje nie tylko stosunkowo niższe koszty licencji i instalacji, ale także proste wdrożenie i użytkowanie. Nie potrzebujesz isługi sieciowej, aby korzystać z robota programowego Bądź luminarzem ze specjalnymi umiejętnościami programistycznymi. Naśladowanie danych wejściowych użytkownika za pośrednictwem interfejsu użytkownika aplikacji eliminuje potrzebę czasochłonnego programowania interfejsu aplikacji (API).