Dokumenty potrzebne podczas przekraczania granicy

Podczas przekraczania granicy należy mieć dokument tozsamości.
Zawsze może to być paszport (przekraczania niektórych granic może być dopuszczone na podstawie dowodu osobistego). W przypadku przekraczania granicy do niektórych krajów może być wymagana wiza. Należy przed wyjazdem upewnić się, czy wiza jest wymagana. Strażnik graniczny może również poprosić o okazanie:
- wymaganych kwot na pobyt i utrzymanie
- polisy ubezpieczeniowej kosztów leczenia
- biletów powrotnych
Powyższe wymogi mogą funkcjonować przy przekraczaniu niektórych granic.

Dziecko przekraczające granicę musi posiadać dokument.
Według statystyk straży granicznej i zagranicznych policji, bardzo często zdarza się, że rodzice przekraczają granice wewnętrzne Unii Europejskiej wraz z małym dzieckiem poniżej 2 lat a dziecko nie ma dokumentu. Otóż podczas każdej kontroli nalezy wygazać legalnośc pobytu na terenie obcego państwa. Obywatele Polski, mogą legalnie przebywać na terenie dowolnego kraju UE do 90 dni bez żadnych formalności, ale nalezy posiadać dokument którym da się udowodnić legalnośc pobytu. Można okazać:
# paszport
# dowód osobisty
Za za brak dowodu osobistego dziecka za granicą mogą grozić kary grzywny i mandaty, tak więc aby oszczędzić sobie problemów z policją lepiej dokumenty posiadać. Więcej przeczytasz: INFORMATOR


Przed wyjazdem nalezy upewnić się, że dokument tożsamości jest ważny. Zalecane jest, aby na terenie UE dokument był ważny dodatkowo miesiąc, dłużej niż zaplanowany czas pobytu.

Grupy 3mam.net na www

15-11-2019 01:56

Żądanie usunięcia danych osobowych

Nasze dane są przetwarzane w wielu miejscach. Zawsze na każdej stronie, każdy administrator musi umożliwić mozliwość usunięcia danych.

Czytaj dalej »

Najwięcej problemów z adresowaniem

najwięcej problemów jest z adresowaniem kopert. Elektronika nie wyparła jeszcze papierowej korespondencji. Często potrzeba jest wysłania listu papierowego za pomocą operatora pocztowego.

Poczta Polska oferuje przesyłki pocztowe kilku przedziałach wagowych.

pusty link