Przesladowanie stalkingZjawisko stalkingu zdarza się, ale nie wszystko co uważamy za stalking nim jest. Zdarza się, że prześladowca nie jest świadomy tego, że przesladuje, dlatego warto zadbać o kilka szczegółów:

  • poinformować o tym w skuteczny sposób np. telefonicznie i zadbać o to, aby był jakiś świadek tej rozmowy lub nagranie; może to także być SMS
  • emailem - najlepsze rozwiązanie, ponieważ można wpisać najwięcej treści
  • listem tradycyjnym ekonomicznym lub priorytetowym
  • osobiście, nigdy przez osobę trzecią, a osobiście najlepiej w towarzystwie zaufanej osoby
Zdecydowana większość przypadków, które uważamy za stalking - nim nie są. Jeśli znamy sowjego prześladowcę, warto umówić się i wyjasnić wszystko. Tym sposobem możemy na lata zyskać prawdziwego przyjaciela. Należy pamiętac, że prawdziwa miłośc i przyjaźń polega na tym, że nie utrudniamy zycia takiej osobie, a w każdym momencie pomagamy. Osoba taka chce uczesniczyć w zyciu prywatnym swojej sympatii, dopiero jesli wykroczy to poza pewne granice, nazywane jest stalkingiem i wtedy konieczne jest podjęcie kroków prawnych.
Obserwujemy spore zjawisko braku samokrytycyzmu. Wiele zarzucamy innym, nie spostrzegając tego jak sami się zachowujemy. Dla większości, przeanalizowanie własnego postepowania jest dość trudne. Warto skorzystać z pomocy fachowca lub osoby niezależnej. Podczas rozmowy przedstawiac fakty, nie wnioski. Osoba niezależna z najbliższego grona jest w stanie wskazać nam jakieś nieprawidłowości w naszym postępowaniu. Jeśli jedna nastawiamy się negatywnie, po rozmowie oczekujemy z góry akceptacji naszych zachowań, nie ma to najmniejszego sensu. Szkoda czasu.

Żądanie usunięcia danych osobowych

Nasze dane są przetwarzane w wielu miejscach. Zawsze na każdej stronie, każdy administrator musi umożliwić mozliwość usunięcia danych.

Czytaj dalej »

Najwięcej problemów z adresowaniem

najwięcej problemów jest z adresowaniem kopert. Elektronika nie wyparła jeszcze papierowej korespondencji. Często potrzeba jest wysłania listu papierowego za pomocą operatora pocztowego.

Poczta Polska oferuje przesyłki pocztowe kilku przedziałach wagowych.

pusty link